StandaBEN

Hrobové místo v Německu. Délka pronájmu.

Nedávno jsme se bavily s přáteli a jedna známá řekla že v Německu si lze pronajmout hrobové místo jen na asi 20let a pak musí urnu přesunout jinam a rakev vykopat. Zdá se mi to jako blbost ale nepovedlo se mi na internetu najít jak to mají s hrobovým míst v Německu. Máte někdo povědomí jak to je v Německu s hrobovým místem? zda je opravdu ho možné pronajmout jen na určitou dobu a pak ho zase vyklidit?

Nejlepší odpověď
cappuccino

Tvoje znama ma pravdu.
Nevim, kde jsi hledal, ale informaci je na netu dost.
Tady mas i jednotliva mesta a dobu pronajmu hrobu a uren.
https://www.bes­tattungen.de/rat­geber/friedhof/ru­hezeiten.html

Další odpovědi
Pepa25

V ČR je minimální tlecí doba ze zákona 10 let, před uplynutím této doby je možná exhumace jen za podmínek stanovených zákonem. Nájemní doba může být sjednána různě, ale pokud nájemce podá před uplynutím sjednané doby nájmu návrh na prodloužení doby trvání smlouvy o nájmu a plní své povinnosti u, může provozovatel pohřebiště jeho návrh odmítnout jen v případě, má-li být veřejné pohřebiště zrušeno (§25 zákona o pohřebnictví).

Tato oblast není evropským právem upravena, takže je možné, že v Německu platí jiná pravidla.

Drap

Předpokládám že je to obdobné a že na každém hřbitově to může být o trochu jiné. U nás je na většině hřbitovů doba pronájmu cca 5 let. Jde však po uplynutí prodloužit. Doptej se v Německu na konkrétním hřbitově.