hubickova

Holicí gel (nádoba pod tlakem) patří do odbaveného zavazadla? Což je zavazadlo, které není na palubě se mnou?

A může vlastně vůbec na palubu letadla?

Odpovědi
Dochy

Podle mně cestovní balení gelu na holení je blbost. Osobně ani nevím o tom, že bych to někde zahlédl. Na palubu se to vůbec nesnaž pronést, skončilo by to u kontroly v koši. Kdybys náhodou sehnal to méně než 100ml balení, mohou Tě u kontroly požádat o kontrolu nezávadnosti… Zkrátka: „Ochutnej“ 😉
Ale ne, nezkoušej to.

V zapsaném (odbaveném) zavazadle by to mohlo a také nemuselo projít. Na webu ruzyňského letiště jsem našel info že tlakové nádoby ne s vyjímkou kosmetiky a léků. Takže doporučuju buď si to ověřit (klidně tel. na informace letiště či Tvé letecké společnosti) nebo si gel koupit až na místě (stejně ty rozšířenější značky jsou všude a za podobné ceny)

Doplnění/oprava: Tak jsem zkontroloval jak je to s existencí těch cestovních balení. Nivea má v celé nabídce 30ml gel ve spreji (jeden jediný) a 100ml krém na holení (v tubě). Vše ostatní minimálně 200ml.
Stále si myslím že na palubu letadla to neprojde a zůstane to u kontroly v koši. V kufru to má šanci.

Edison

Doporučuji zakoupit malé cestovní balení, které se vejde do limitu (100ml, zpravidla bývá k dostání 75ml) a vzít na palubu.