Jaja21

Hodnota Voltů v elektrických zásuvkách

Ahoj, chci se zeptat jaká hodnota musí být naměřená v el. zásuvkách. Doma při používání běžných el. spotřebičů. Já naměřila hodnotu 236V.

Nejlepší odpověď
brillant

Od roku 2008 je to -+10% (230V) tzn. 207 – 253V

Další odpovědi
Hlada

S vyloučením přerušení napájení musí být během každého týdne 95% průměrných efektivních hodnot napájecího napětí v měřících intervalech 10 min. v rozsahu Un ± 10%.
Un = 230 V, takže 207 – 253 V

Zdroj: PRE, E.ON

radce

Norma uvádí 230V plus mínus 5%, takže jste v normě. Do tohoto rozmezí by se svojí funkčností měly vejít veškeré schválené spotřebiče…