ema24

Hlučný kotel-existuje řešení ?!?

Je možné vyřešit problém s hlučným kotlem v rodinném domku, kdy po sepnutí kotle se nese jeho hučení celým domem (jakoby zdmi?)? Nějaká zvuková izolace? Děkuji.

Odpovědi
anonym

Řešení určitě existuje. V první řadě musíš přijít na to, co hučí (čerpadlo, kouřovod, vložka komína…) a čím se zvuk přenáší do „celého domu“ (komín, teplovodní rozvody…). Pak je možné řešit, jak se hučení zbavit – a kolik by to stálo.
Pokud nejde o aerodynamický hluk, pomůže obvykle zvýšení hmotnosti hlučného dílu (např. obalení kouřovodu tepelnou izolací), hluk se tak jednak ztlumí a jednak se jeho frekvence posune k nižším kmitočtům, takže tolik neruší).

Dochy

Napadá mně: zkontrolovat hydrauliku, zkontrolovat/vy­měnit oběhové čerpadlo, nastavit oběhové čerpadlo na nižší výkon, zkontrolovat, zda iběhové čerpadlo netlačí do uzavřených trubek (pookud jsou radiatory s termostatickýma hlavicema, nebo se dá očekávat, že to někdo zavře, měl by být zapojen by-pass – obtok s tlakovým ventilem)