kosaaaak

Hledám klimatizaci do bytu…

…která by v létě dokázala ochladit místnost (4×5 metrů) minimálně o 8 stupňů Celsia. Mátě s tím někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
baghira

V odkazu je kalkulačka pro orientační výpočet potřebného výkonu klimatizace. Ale takovou jednu místnost ti utáhne prakticky každá.

Kromě toho je ale potřebné se rozhodnout, jaký typ zvolit – s venkovní jednotkou, okenní, mobilní… podle toho, jak velké stavební úpravy si můžeš dovolit, jestli můžeš umístit něco zvenku na budovu nebo jestli musí být všechno uvnitř a tak.

Zdroj: http://www.kos­tecka.net/kli­matizace/vypo­cet-klimatizace

Další odpovědi
anonym

Mam klimatizaci Coolix. Na ovladani si sam muzete volit stupne , kolik vam vyhovuje. Jsou na ni i casove spinace , kdyz se budete vracet domu napr. v 16.00 , navolite ji na 15.30.
( Ja ale musela vrtat ) . -iv-

tyna.ryglova

Ahoj, my máme vyzkoušenou tuto mobilní klimatizaci https://www.vzdu­sin.cz/mobilni-klimatizace/Mobilni-klimatizace-Olimpia-Splendid-DOLCECLIMA-AirPro-13-A- a je super. V létě nám byt bez problému vychladí. Máme ale vyzkoušené pouze tak 3–4°C. Bez klimatizace jsme měli v bytě klidně i 28°C a teď chladíme tak na těch 25°C, abychom byt moc nepřechladili a pak nebyli nemocní. Klimatizaci používáme i teď v zimě na odvlhčení bytu, takže to byl rozhodně dobrý kup.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.