nadka77

Hlásič kouře

Máte ho někdo doma,je to opravdu spolehlivé?Na jak velký kouř při požáru by začal reagovat?
Doplňuji:
Ještě by mě zajímal dosah,na jakou vzdálenost začne reagovat?Máme patrový dům,takže bysme ho musely mít v přízemí i v patře?

Nejlepší odpověď
led

Citlivosť záleží od typu a nastavenia.
Pozor, hlavne dámy, ak je citlivosť nastavená citlivejšie môže reagovať aj na spray.
Je to spoľahlivé, pri zapálení cigarety reaguje 🙂
http://hlasice­pozaru.cz/index­.php?main_page=pro­duct_info&pro­ducts_id=8

Doplňuji:
umiestnený musí byť v každom stráženom priestore, väčšinou v najvyššom bode.

Zdroj: http://www.od­bornecasopisy­.cz/index.php?id_do­cument=37549

Další odpovědi
mosoj

Mám nainstalovány dva hlásiče kouře a jeden hlásič zemního plynu, propan butanu či CO.
Ani u jednoho nelze nastavavovat citlivost !!
Není to ani žádoucí aby do citlivoti přístroje zasahovali laici. Hlásič CO signalizuje několik koncentrací příslušného plynu a až při těch vyšších vyvolává zvyukový signál.

Kouřový hlásič je nastaven na jednu úroveň a ihned vydává zvukový signál.

Ani jeden hlásič " nečichá na dálku ". Hlásí jen to v jakém prostředí se nachází.
To znamená, že pokud by šel kouř mimo tento hlásič, třeba by si našel cestu do ventilace
nebude hlásič nic hlásit !! Proto musí být hlásič umístěn na více místech, tam kde je výskyt kouře nejpravděpodob­nější. Totéž platí i pro hlásiče plynů.

elektrikář

Hlásič kouře může býta taklé připojen k domácímu zabezpečovacímu systému vyhlásí poplach. Podle toho jak je citlivý reaguje už na zapálení zápalky, cigarety, svíčky.Přpáleného jídla na sporáku.Podle nové normy by mněl být v každé kuchyni v novostavbách..

venkovan

Hlásiče kouře nejsou zas tak moc drahé, aby jich v domě nemohlo být víc. Pokud jeden, tak se často doporučuje na schodiště do patra, protože to má často funkci komínu a kouř se do něj rychle natáhne. Ale schodiště musí být s bytem propojené Ale při jejich ceně bych dal do místnosti kde je hodně elektroniky, otevřené ohniště (krb) do kuchyně, asi bych neváhal do pokoje dětí a staršího kuřáka (stává se, že usne s cigaretou v puse).
Při požáru se neumírá tolik uhořením, ale na otrávením prudce jedovatými plyny vzniklé z dýmání, hoření umělých hmot apod.