Kazatel

Funguje lednička obdobně jako teplené čerpadlo a tak v podstatě náklady na provoz lednice pomáhají i vytápět domácnost?

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano, funguje úplně stejně. S náklady je to složitější, abys ušetřil, musel by jsi oddělit zadní výměník, dát ledničku do chladné místnosti a její výměník umístit do místnosti, kterou by pomáhala vytápět. Běžná lednička vzadu topí, tím je v místnosti tepleji a o to více musí chladit .

Další odpovědi
zjentek

Ano, já ji kvůli tomu musel v létě vyhodit ze zahradního domku s nízkými stropy ven na terasu. Najednou se v něm dalo v noci spát.

Dochy

Ano, ale s hodě malým výkonem. To co reálně topí je jen příkon toho kompresoru (200W? pár minut denně?) Jinak se ven dostane jen to teplo, které stěnama a dvířkama ledničky prošlo nechtěně dovnitř.

elkon

Bez ohledu na princip chlazení (i když to funguje podobně), ty máš pocit, že ti lednička vytopí byt? Možná tak malou komůrku, kam ledničku zavřeš.