craazygirl

Fotosyntéza..Prosím o pomoc!Nemohu najít jaké se v tomto textu nacházají chyby..Děkuji mnohokrát

Fotosyntéza je jediný proces v přírodě,při kterém vzniká CO2.Tento proces funguje už přibližně 2 miliardy let.probíhá v organismech,které se nazývají heterotrofní,res­p.fotoautotrof­ní.K těmto organismům patří zelené rostliny,foto­autotrofní bakterie ,sinice(cyano­bakteria) a řasya.Proces fotosyntézy probíhá v floroplastech.Ty obsahují zelené barvivo(chloro­fyl),které katalyzuje kyslíku a vody na monosacharid a CO2.Tato přeměna probíha ve dvou fázích-primární(světelné) a sekundární(tem­nostní).Při fotosyntéze tedy dochází k přeměne světelné energie na mechanickou.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Chyby:
vzniká CO2 – správně vzniká O2
heterotrofní -správně autotrofní
floroplasty – správně chloroplasty
mechanická energie – správně chemická
monosacharid – správně polysacharid

Doplňuji:
Ty obsahují zelené barvivo(chloro­fyl),které katalyzuje oxid uhličitý a vodu na polysacharid a kyslík.