elektrikář

Flambovací hořák. Co se s ním dá vyrábět poraďte .Díky

Dostal jsem flambovací hořák. Stvořil jsem s ním karamelovou krustu na pudinku, Udělal sýrové krutonky do cibulačky, Co se s ním dá ještě vyrábět,? A co jiné využití? Díky předem.?J
Doplňuji:
Díky jdu něco vařit.Honí mi mlsná.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Můžeš ho použít ke karamelizování omáček, krémů, desertů Creme Brulee,opékání zeleniny, přípravu křupavé kůrky steaků apod.
a jistě ti poradí i jiné vychytávky Damiána – věřím, že ho hodně používá na dobrůtky

Další odpovědi
Damiana

Ty mi snad vidíš do kuchyně – a záměrně provokuješ, protože včera v noci muž dostal chuť na créme brullèe a ta ohnivá potvora mi začala stávkovat! Krém hotový, posypaný cukrem a pistolka unuděně foukla a nic. Po čtvrt hodině proklínání a následného doplnění plynem (aha!!:-) se muž své ale mlsky dočkal…

Díky za důvěru, hanulko…:-) Tu „letlampu“ používám často na gratinování sýra – skvělý je třeba toast s polníčkovým salátem s dijonskou zálivkou, se sušenými tomaty, navrch kozí sýr (ten opálíš) a pak to celé pokapeš medem a posypeš nasekanými vlašskými ořechy. Dá se tím vylepšit i kůrčička na masovém plátku, také mám ráda zeleninu se sýrem – promíchám s ním třeba brokolici a mrkví vařenou v páře v zapékací misce a „přelíznu“ plamenem, jo a abych nezapomněla – i na zmrzlinu s ovocem – do misky dám ananas (nebo kolečko na talířek), trochu prosypu třtinovým cukrem a opět – použiji tu lampu, až ovoce lehce zkaramelizuje – s kokosovou zmrzlinou je to dokonalá lahůdka. Lze pak přidat i trochu Malibu, znovu zapálit a podávat jako flambovaný dezert.
Doplňuji:
Tak ať se dílo podaří, nic neshoří a dobrou chuť:-)

hanny 2

Zadej si na internetu do vyhledávače „flambovací pistole“ a přečti si o spoustě možnostech.

honza19hk

Zkus topinky.....