Avatar uživatele
elektrikář

Flambovací hořák. Co se s ním dá vyrábět poraďte .Díky

Dostal jsem flambovací hořák. Stvořil jsem s ním karamelovou krustu na pudinku, Udělal sýrové krutonky do cibulačky, Co se s ním dá ještě vyrábět,? A co jiné využití? Díky předem.?J
Doplňuji:
Díky jdu něco vařit.Honí mi mlsná.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? manon, hanulka11, hanny 2, Pájo, Damiana před 4186 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Můžeš ho použít ke karamelizování omáček, krémů, desertů Creme Brulee,opékání zeleniny, přípravu křupavé kůrky steaků apod.
a jistě ti poradí i jiné vychytávky Damiána – věřím, že ho hodně používá na dobrůtky

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Ty mi snad vidíš do kuchyně – a záměrně provokuješ, protože včera v noci muž dostal chuť na créme brullèe a ta ohnivá potvora mi začala stávkovat! Krém hotový, posypaný cukrem a pistolka unuděně foukla a nic. Po čtvrt hodině proklínání a následného doplnění plynem (aha!!:-) se muž své ale mlsky dočkal…

Díky za důvěru, hanulko…:-) Tu „letlampu“ používám často na gratinování sýra – skvělý je třeba toast s polníčkovým salátem s dijonskou zálivkou, se sušenými tomaty, navrch kozí sýr (ten opálíš) a pak to celé pokapeš medem a posypeš nasekanými vlašskými ořechy. Dá se tím vylepšit i kůrčička na masovém plátku, také mám ráda zeleninu se sýrem – promíchám s ním třeba brokolici a mrkví vařenou v páře v zapékací misce a „přelíznu“ plamenem, jo a abych nezapomněla – i na zmrzlinu s ovocem – do misky dám ananas (nebo kolečko na talířek), trochu prosypu třtinovým cukrem a opět – použiji tu lampu, až ovoce lehce zkaramelizuje – s kokosovou zmrzlinou je to dokonalá lahůdka. Lze pak přidat i trochu Malibu, znovu zapálit a podávat jako flambovaný dezert.
Doplňuji:
Tak ať se dílo podaří, nic neshoří a dobrou chuť:-)

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Zadej si na internetu do vyhledávače „flambovací pistole“ a přečti si o spoustě možnostech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Zkus topinky.....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek