Barbaros

Jak se jmenuje filmové zpracování „Krásky a zvířete“ v dnešním prostředí?

Jako vždy – viděla jsem před spoustou let film, nepamatuju si název.

Mám pocit, že jsem to viděla v angličtině, ale taky možná ne, pokud to nebylo předabované, mám asi smůlu.
Hlavní hrdina se promění v obludku, což zahrnuje modrý žilky pod kůží a obličej, co vypadá, jako kdyby ho někdo ne příliš zdařile zkřížil s buldočkem. Není to děsivý, jen divný. Stane se mu to kvůli sobectví nebo něčemu podobnému, prostě morální poučení. Nosí pak kapuci a nejsem si jistá, jestli je mu to něco platný. Je to zasazené do dnešní doby, mám pocit, že možná i na střední, a samosebou je v tom holka. Myslím že blonďatá, ale kdo ví, je to dlouho.

Moc děkuji, pokud někdo film znáte a poradíte mi název, díky moc!

Edit: Myslím, že to mám, Beastly, 2011.
A paměti se nedá věřit, asi se mi smíchalo víc filmů dokupy

Odpovědi
Edison

Někdy bývá příběk k nalezení pod názvem Panna a netvor. Ale taky Panna a zvíře, Kráska a netvor… Podle autora nikoli předlohy, ale asi scénáře.

Rokio

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Netvor
zdroj: Wikipdie