Valíček

Falšování dokumentů

Co se stane vedoucímu pracovníkovi, který využívá státní dotace ke svému obohacení v řádu sta tisíců ročně a při provedené kontrole zfalšuje dokumenty?Když se na to přijde jaká je kvalifikace tohoto činu?A co tomuto člověku hrozí?

Nejlepší odpověď
venkovan

Copak co hrozí tomu co falšuje, ale otázkou dne je, co hrozí těm, co o tom vědí a neoznámí to. A prokáže se jim, že o tom věděli.
Nicméně výše trestu je podle toho, kolik prokázaných peněz mu zůstalo za nehty.

Další odpovědi
anonym

určitě daňový únik§ 240 TZ (až 8 let) a zneužití dotace (podvod, porušení při správě cizího majetku http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_za­kon/cast2h9.as­px), stačí dát podnět příslušnému finančnímu úřadu