savyla

exxistuje nejaky program na podporu …

Na vanoce jsem koupila dceři hru the sims 3.bohužel za par dni nam začal zlobit notebook a dala jsem ho k jednomu znamemu do opravy.tento znami mi tam naistaloval linux a řekl ze kdyz tam budu mit windows ze mi bude dal zlobit.ale sims 3 jsou jen na windows-ty penize me mrzi a počítač kvůli tomu kupovat nebudu.je nejaky program který by podporovalwindow hry na linuxu?jak postupovat pri intalovani atd?díky

Nejlepší odpověď
Bedy

Nevim, co tammate konkretne za distrubici, ale bezne staci nainstalovat rozsireni Wine. Tady mate navod, jak to nainstalovat do Ubuntu – wiki.ubuntu.cz/wine

Jinak navod funguje i na Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Debian a na jinych distribucich jako Fedora, Mandriva, openSuSe, apod. to bude velmi podobne.

Wine nezarucuje spolehlivy beh vsech aplikaci a her.

Další odpovědi
anonym

Ono, když má člověk Windows a chová se rozumně, to znamená má kvalitní antivir, funkční a správně nastavený firewal a neotvírá kdeco(hlavně to co nezná) tak není linux potřeba.
Mi funguje win bez problémů už cca 3/4 roku, je pravda že ho sem tam projedu ccleanerem, předtím mi jel bez problémů kolem 1 roku. Předtím mi jel 1 rok, protože jsem přešel z Vist na Win7 a 3/4 roku mám SSD. Takže se mi nestalo, že by za něco mohl nějaký červ, nebo vir.
Ale jinak nic nemám proti Linuxovým distribucím, ale pro mne to ještě není.
Souhlasím s Bedy, stačí do linuxu nahrát nádstavbu Wine a mělo by to jít.