Adam2

Existují 4K přehrávače?

Je pravda, že k pouštění 4K filmů na blu-ray nejsou zatím žádné přehrávače, a právě se chystá první od Panasonicu za 13000? Všude se píše, že umí jen 4K upscaling. Já bych chtěl nějaký za 4000, který zvládá 60 obrázku za sekundu ve 4K.
Rád bych si koupil 6 filmů od tohoto obchodu http://www.fil­marena.cz/4k-filmy/ a měl je na čem přehrát. 4K televizi mám.

Odpovědi
Kura

Tak si propoj TV s PC a pouštěj přes PC.¨
Spíše vidím problém v tom, že na BD disku nikdy není film ve 4K, ale jen remaster verze, je to v současné době vlastně jen habaďůra na lidi filmy ve 4K. Aby film byl opravdu ve 4K, tak by musel mít kolem cca 200GB, ale protože technologie na to nejsou v současné době, nakukalo se lidem, že se na BD disk, na který se vlezlo full HD, najednou vleze i 4K. Je to prostě habaďůra. Film full HD a remaster 4K od sebe nerozeznáš.