Kelt

Existuje USB s jackem na sluchátka?

Mám notebook na stole, na levé straně mám výstup pro USB a sluchátka (jack) V tom USB má zapojenou rozdělovací šňůru, kde mám zapojenu myš a další USB disky protože se mi tak dobře pracuje. Potřeboval bych si zapojit do jednoho USB i sluchátka, která mají výstup na jack. Nechci kupovat nová sluchátka, ale chtěl bych vědět, zda existuje přípojka na sluchátka do počítače, na jedné straně USB, na druhé straně jack? Kdyby ano, tak pošlete odkaz, foto atd. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Taková redukce existuje. Je to v podstatě externí zvuková karta. Smysl takového zapojení mi ale uniká. Proč zatěžovat sběrnici USB, když má notebook interní zvukovou kartu s výstupem na jack.

Další odpovědi
TiaMa

Ani ne minuta hledani. Napriklad https://www.pen­ta.cz/cz/reduk­ce/121509795-redukce-usb-a-f-jack-3-5-f.

anonym

Existuje a stojí to asi 34 korun (viz https://bit.ly/2ES6pYG ) Není to ale přímá redukce. Je to spíš další zvuková karta připojovaná přes USB … z uživatelského pohledu je to ale asi jedno.

elkon

Hlada, když víš kulový, tak neraď. Redukce není zvuková karta.

jáára

redukce neexistuje!

Hlada

Když neumíš napsat smysluplný diskuzní příspěvek, nepiš raději nic.

elkon

Hlavně že to umíš ty.

jáára

Hlada: Jsem onehdá sháněl USB zvukovku 5.1 a docela ranec peněz za to chtěli. Ty levný byli optický (TOSLINK) napájený z USB. Ještě sem neviděl notebook s optickým audio i/o.

Hlada

Ke sluchátkům nepotřebuje 6 kanálů. Stačí dvoukanálový D/A převodník. Dá se koupit kolem 200 Kč. To je ale vedlejší. Hlavní, na čem se pozastavuju, je smysl, proč to řešit přes USB?