Malina55

Existuje pro vás film, co vám dal dobrou myšlenku do života?

Pro mě to byl Avatar; pootevřel mi oči jak jsou někteří lidé špatní.

Odpovědi
yuko

A walk in the woods

Zdroj: http://filman.cz/a-walk-in-the-woods/

Kepler

Ano, Avatar je pecka. Potom ještě Čelisti. To jsem se tehdy rozhodl, že se nikdy nepůjdu koupat na Floridu.

anonym

Film Avatar.
Přesně ukazuje povahu Američanů.Dobít zdroj nerostného bohatsví a zlikvidovat původní obyvatelstvo.

dudu

Barevný velkofilm USA z roku 1964 – Ve službách papaže, v roli Michelangela Buonarottiho – Charlton Heston, s neméně výborným Rexem Harrisonem v roli papeže Julia II.

led

Takých filmov je veľa.
Dobrú myšlienku nemusíte nájsť len v reklamou a poplatnými médiami vychytenom filme, ale mnohokrát aj v „Bečkovom“ filme, aj vo filme, ktorý médiá (cez nich aj spoločnosť a „odborníci“) zatratili. Záleží len od toho, ako sa na film pozeráte.
Nie efektami nafúknuté bubliny, potoky krve, farebné zázraky, ohúrenie zraku a sluchu,
ale city, myšlienku, to musí divák sám precítiť, veľkú rolu v tom zohrávajú životné skúsenosti a znalosti
a nie dostať ich vytlačené na lístku do kina.
Čo sa môže páčiť mne, nemusí sa páčiť vám a naopak.
napríklad Mauglí „…sme jednej krve, ty aj ja“…

pucipuci

Je jich spousta, ale uvedu tu ty, které by asi nikdo neočekával. Frankenstein – že i zrůda chce být milována, jak „rodičem“, tak i družkou. Poslední Vetřelec- že krev je víc než pouto.

Kepler

Lahny: bohatství se dobývá, ne dobíjí. Stejně tak jako se u nás za socialismu vytvořily ropné laguny bývalého „podniku“ Ostramo", které se ani do dneška nepodařilo zlikvidovat, i když to už stálo miliardy. Včil mudruj.

anonym

V tom pravopise máš pravdu, neuvědomil jsem si to ( ale snad mně omlouvá, že už skoro 50 let jsem ze školy venku a už zapomínám).
S těmi lagunami jevto úplně stejné jako s německým odpadem u nás.Soukromníci to nechali navézt do velkých skladů, pak se po nich slehla zem a stát aby to nyní likvidoval za peníze nás poplatníků.To je v tom lepším případě, v tom horším se to zapálí a my to musíme čuchat.
Máš takových případů málo?
Včil mudruj co je lepší, zapálené sklady CIZÍHO odpadu nebo naše laguny?