bolak

Existuje pojištění proti zkrachování?

Když se dneska dá pojistit prakticky všechno, včetně malíčku na ruce pro sportovce, může se nechat pojistit celá firma proti zkrachování, takže kdyby náhodou zkrachovala, dostala by od pojištovny celou její hodnotu v době kdy se nechala pojistit, tak jako se třeba pojištují domy proti vyhoření?

Odpovědi
ivzez

O žádném takovém pojištění nevím.
Že by to byla díra na trhu? [Výluk pro neplnění by se jistě
našlo tolik, že by na tom žádná pojišťovna neprodělala.]

vranovahan

No, co vím, tak dneska už se dá pojistit opravdu proti všemu. O něčem takovém vím. Není sice vyloženě pojištění proti krachu, ale je to něco podobného. Jedná se o pojištění pro firmy. Více se o tom dá dočíst například tady: https://www.me­tlife.cz/skupi­nove-pojisteni/skupinove-pojisteni-pro-firmy/ Taky bych nevěděla o tom, že něco takového existuje, ale jeden známý si takovou pojistku nedávno uzavíral.