paola

Existuje nějaký recept ?

Žiji ve společné domácnosti s přítelem v jeho domě už 14-ctý rok, ale stále máme mezi sebou nedořešené otázky týkající přístupu k mých rodinným příslušníkům, t.j.k mojim dcerám, vnučkám,zeťům­.Přijedou-li za mnou na návštěvu, jsou dny , kdy se k nim přítel chová celkem přijatelně, ale jsou dny, kdy je už při jejich příchodu viditelně nazlobený, každým slovem se je snaží ponížit, urazit,přestože oni se k němu chovají vždy slušně.I když jsme o všem spolu nejméně 100× hovořili, stále se situace čas od času opakuje.Je nějaký recept , jak toto změnit? Děkuji -paola-

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Mohu ti jen paolo říct, že každý den není posvícení a tedy tvůj přítel taky nemuzsí mít náladu na to se s někým stýkat.
Rada velmi složitá, jelikož nevím přesně o co jde, ale pokud budu jen uvažovat: není těch návštěv moc? Není zeť třeba moc chytrý, že by se přítel cítil jako blb? Nebo naopak, není (omlouvám se jak to řeknu, ale asi víš co tím myslím) blbý třeba ten zeť a nedá si poradit od přítele? Co vnučky, nejsou moc hlučné? nechtě+jí, aby si s nimi hrál a on sice jde ze slušnosti, ale jinak se mu moc nechce?
Třeba chce mít svůj klid. Třeba se těší, že věčer bude sex a když je doma návštěva, není nic. Těch možností je mnoho.
A také, říkáš, že to jsou tvoji příbuzní, tedy nenadržuješ třeba jim a opravdu nevidíš ty chyby, které nechceš vidět?
Má tvůj přítel práci? a oni mu chtějí nabízet možnosti s tím, že on ale nemá zájem?-to mě taky teď napadlo. Prostě je toho mnoho.

Další odpovědi
Kostík

Milá Paolo,
na tohle žádný recept neexistuje, ale pokud má přítel rád Vás, měl by Vás brát se vším všudy, tedy i s Vaší rodinou (dětmi).
Většinou každý upřednostňuje svoje vlastní děti, nevím, zda má přítel své vlastní děti, pokud ano, tak bych zkusila se chovat stejně jako on, aby viděl jak to vypadá a asi by se mu to nelíbilo.

Michal

Jak ti poradit,když neznáme všechny okolnosti.?