Hakunamatata

Existuje nejaky postih za to, kdyz firma nema na justici finanční vykazy?

Slyšeli jste o nějaké firmě, která za to uz dostala postih? Jak a kde lze firmu udat, ze tam výkazy nemá?

Nejlepší odpověď
Mapel

Tuto povinnost mají firmy zapsané v Obchodním rejstříku a soud to pravidelně kontrolje a za neplnění povinnosti dává pokuty. Výkazy zadává do systému sám soud a nemusí tam být i z toho důvodu, že je tam nedal, a,e firma je řádně odevzdala. Pokud chceš firmu udat, tak musíš napsal soudu, zda si plní řádně své povinnosti a neopoměl upozornit danou firmu na její povinnosti.

Další odpovědi
Pepa88

Dá se udat a postihy existují – jenže státní úředníci jsou líní jako vši…

Každopádně, proti udání jednají relativně efektivně…