zjentek

Existuje něco jako mezinárodní patent?

Pokud si patentuji vynález/značku, tak stejnou značku/vynález mohou učinit například Číňani?

Odpovědi
elkon

Existují licenční smlouvy, případně info zde: https://www.bu­sinessinfo.cz/na­vody/formy-vstupu-firem-na-mezinarodni-trhy/

paul1

Dobrý patent, či chráněný vzor je třeba si dát v některých zemích, kde by ho mohli napodobňovat, patentovat, či přihlásit k ochraně. Ale jako i v jiných případech vše se dá žel obejít a zneužít .

Dochy

Pokud se nemýlím, tak ano. Ale je platný pro nějaké určité země, nikoli pro celý svět.