smoulinkaq

exekutor chce pomě penizea odvolací krajský soud se ktomu připadu nevyjadřit ani po 2.letech poradte jak mam

postupovát děkuju

Nejlepší odpověď
anonym

Tomu nějak nerozumím – Ty ses před dvěma lety odvolávala proti exekučnímu příkazu? A Vy jste ho podávala k odvolacímu soudu? Tak to jstre potom situaci neřešila standardním způsobem. Návrh na zrušení exekuce podáváte k rukám exekutora. Měla jste postupovat, jak je níže uvedeno.
Exekuce má být o Vaší spolupráci s exekutorem a o umoření Vašich závazků nejvhodnějším možným způsobem.
Viz výtah z textu k otázce „návrh na zrušení exekuce“ z itnernetu:
Pokud je vám nařízena jakákoliv exekuce, tak jednou z možností, jak se bránit proti jejímu provedení, je návrh na zastavení exekuce. K zastavení výkonu soudního rozhodnutí (exekuce) má dlužník k dispozici lhůtu 15 dní, která začíná běžet okamžikem doučení exekučního příkazu. Návrh na zastavení exekuce se podává exekutorovi. Pokud ten návrhu na zastavení nevyhoví, postupuje celá věc k příslušnému soudu, který definitivně rozhodne o zastavení nebo pokračování exekuce.

Zákonné důvody pro zastavení exekuce
Zákon vyjmenovává především tyto důvody, pro které může dojít k zastavení nebi zrušení výkonu exekuce:

■K zastavení výkonu může dojít tehdy, pokud byl sice výkon rozhodnutí nařízen, ale rozhodnutí o výkonu se dosud nestalo vykonavatelným
■K zastavení exekuce také musí dojít v případě, že nařízení (rozhodnutí soudu), na jehož základě byla exekuce nařízena, se stalo neúčinným (například pokud povinný podá odvolání k soudu a ten jeho odvolání vyhoví)
■Exekuce také může být zastavena na základě požadavku toho, kdo návrh výkon rozhodnutí. To se může týkat především případů, kdy věřitel návrh k provedení exekuce odvolá, Například ve chvíli kdy se dlužník s věřitelem domluví na pravidelných splátkách
■Výkon exekuce je možné zastavit, pokud postihuje věci, které jsou vyjmenovány v paragrafu § 321 a § 322 v Občanském soudním řádu
■Exekuce také může být zastavena pro nemajetnost dlužníka, a to především v případě, že by se ukázalo, že případný „zisk“ z exekuce by nepokryl ani náklady exekučního řízení
Kromě těchto hlavních důvodů může dojít k zastavení nebo zrušení exekuce i v dalších případech, vždy záleží na konkrétní situaci.

Další odpovědi
anonym

Doplňte informace, jak pravil Mapel. Souhlasím, že exekutor postupuje po vydání pravomocného rozsudku podle svých možností, ale pokud došlo k odvolání…
Na původním rozsudku jsou na závěr uvedeny možnosti (odvolání, odpor, lhůty atd.).

Mapel

Moc málo informací na seriózní odpověď. Nutno doplnit.
Doplňuji:
Očko sice uvádí citaci z internetu, ale je důleřitý rozsudek soudu. Soud svým usnesení pověřuje exekutora provedením exekuce a exekutor vydává Exekuční příkaz. Proto odvolání se dává příslušnému soudu, protože exekutor pouze provádí to čím ho soud pověří. Proti Exekučnímu příkazu není možné odvolání, mohl by být případný opravný prostředek, ale ten bývá dle §47 odst. e.ř. nepřípustný.