frankie89

Excel – rozkopírování datumu, tak aby se mi neměnil?

Ahoj, pracuji s excelem a potřebuji rozkopírovat dnešní datum do asi padesáti dalších políček pod tím, když napíšu datum a kliknu na to a rozkopíruji to, tak se mi to datum přičítá, že v dalším řádku je 3.března, pak 4.března atd. a to já nechci, já chci mít všude 2.března, jak to udělám aniž bych to do všech řádků musela přepisovat?
Doplňuji:
Moc Vám díky za odpovědi, pomohlo mi to. 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

Při tažení myší držte zároveň levý Ctrl. Datum bude stejné, vyzkoušeno.

Další odpovědi
Lamalam

Pokud to kopíruješ normálním postupem, čili CTRL+C a pak CTRL+V tak to musí fungovat. Jestli tam nějak čaruješ myší, tak se to může přičítat. Používej klávesové zkratky.
Doplňuji:
Pro kopírování do 50 buněk bych si radši napsala makro.

mosoj

Nekopíruj tažením buňky za úchyt ale prostým kopírováním !!!

Napiš do buňky datum, označ ji a zkopíruj myší. Pak vyber oblast buněk kam chceš kopírovat a kopíruj tolikrát, kolikrát potřebuješ.

To co popisuješ se děje když buňku ve které máš datum táhneš myší za úchopový trojúhelníček.

arygnoc

do prvého riadku napíšte dátum
dajte do bloku pomocou klávesnice potrebný počet políčok (shift+šípka dole), stlačte ctrl+d

doporučujem používať tlačítko F1 (help, pomoc)/klávesové skratky.