oskar

Evropská Unie

Když vycestuji za hranice do některeho statu EU tak si připadam jak chudy přibuzny. Jak se citite Vy?

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Chudý příbuzný? A víte, jak se například u nás v pohraničí chovají Němci? Kradou jako straky a jsou skoupí na cent. Co mají Euro, tak doslova každý cent 3× otáčejí a už zdaleka neutrácejí tak, jako dřív. Řekla bych, že spíš hodně Čechů jezdí na nákupy do Německa. Obzvlášť, když koruna hodně zesílí.

Další odpovědi
Wareg

Je to holt pravda. Ne každý stát je vyspělý natolik, aby byli všichni lidé spokojení. Osobně se ale „utěšuji“ tím, že jsou země, při jejichž návštěvě bychom si připadali jako „bohatí příbuzní“ nejen po stránce ekonomické, ale také morální.

mojitek

Byli jsme na čumendu a na malym nakupu v Dresdenu a to jste mel videt jak na nas prodavacky v obchode a v obcerstveni koukaly kdyz jsme jim tam nechavali trinkgeld-spropitne.Oni na to asi nejsou zvyklé.Jinak bez obav-nemci nejsou vyjimkou a kradou jako straky..

grifin

Když jsem poprvé v 90letech viděl Rakousko,
všude pořádek,v oknách květiny,i cizí lidé
se pozdraví,když jsem se vracel a v pohraničí
viděl ten „bordýlek“,bylo mě smutno na duši,
vždyť i české země v Rakousku-uhersku! Kam
nás „budování“ sovětského socialismu-DOSTALO!
I dnes mám,už jako pamětník v duši smutek,
Co dokázalo Rakousko za 20 let!--Blahobyt,
o kterém mohou snít děti(možná) narozené v r.
Léta Páně-2000! Náš min. JANOTA,ten nás straší státním BANKROTEM! Všechno- VOLAKE
ABSURDNE!!