KuByk002

Elektrický radiátor?

Babča s dědou bydlí ve starším baráku, a mají vytápění na pevná paliva, tedy na dřevo, jenže jeden pokoj má dveře na balkon, a táhne tama zima, a kvuli tomu musí vytopovat někdy při větší zimě celý barák o několik hodin dříve než je nutno, a v ostatních pokojích je teplo a po zatopení se musí větrat…
Věc se má tak, že nás napadlo že koupíme nějaký elektrický radiátor, jenže jich existuje několik typů. Olejové, takové ty co svítí, a mnoho dalších…
chtěl bych se tedy zeptat, který z těchto eletrických přímotopů, či jak to nazvat(do zásuvky na 230V, a at to topí), je nejúčinější, či prostě co bude nejlepší koupě…cena by měla být ideálně kolem 500 kč, maximálně 1000kč…Díky :)

Nejlepší odpověď
www

Bydlel jsem v podobných podmínkách a nakonec to vyřešilo řádné zaizolování škvír balkonových dveří a oken.
Pomohlo tehdy vše možné, ucpávky, dole deka, atd. 😉
Topit totiž tam, kde zbytečně táhne, je nesmysl.

Další odpovědi
brillant

Uvědom si kolik spotřebují elektrické energie a kolik za to zaplatí. Já bych to platit nechtěl.

Hlada

Nejdřív je potřeba odstranit netěsnosti. Prodávají se mraky samolepicích těsnění. Jestli potřebují zatopit rychle, tak jim kupte 2 kW teplovzdušný ventilátor. Bude dobré je předem upozornit, že zapnutí na 1 hodinu stojí víc než 10 Kč.

honza19hk

místo kupování topení,utěsněte dveře a všechny škvíry.

venkovan

Utěsnit dvěře a okna jak píší ostatní. Dát na balkónové dveře těžký závěs, zregulovat ostatní místnosti – přiškrtit ventily topení.
A příhřev – když už, tak topení na bázi infra záření. Nezřídka to jsou jen velké tenké desky, které se zavěsí na stěnu nebo pod strop. A lze je upravit jako obraz.
Jsou dražší, ale to se rychle vrací v nízké spořebě energie proti olejovým radiátorům. Za 500,– Kč nekoupíš ani kvalitnější tepelný ventilátor