lebooyah

Vyplatí se koupit telefon na Ebay či AliExpress?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se vyplatí koupit telefon z eBay nebo AliExpress. Bojím se, že mi přijde nějaký fake. Má někdo nějaké zkusenosti?

Nejlepší odpověď
mosoj

Hlavně ti nepřijde s implementovanou češtinou.

Další odpovědi
SteimlX

Pokud je zdarma poštovné, počítej s minimálně měsíční dodací lhůtou. To že by byl mobil kradený nebo použitý mi připadá trochu zcestné, ale je to názor. Rozhodně cena je o cca o třetinu nižší než u nás poněvadž to je na přímo a neplatí se marže 5 dalším překupníkům. V mém okolí si pořídilo mobil z ali 6 lidí a jeden měl problémy se clem a musel ho doplatit. Je tam vcelku zdlouhavá komunikace s úřady, ale cena stále výhodná. Samozřejmě reklamace jsou problém. Ale stejně má dneska každej mobil tak na rok a pak chce hned novej, tak je to vlastně jedno. Jiank já nakupuju přes ali už cca 2 roky a rozhodně nedoporučuju flasky microSD a podobně, nikdy nefungujou tak jak maj, ale jinak problém nebyl, pokud zboží dvakrát nedorazilo, tak vrátili prachy. a češtinu měly všechny mobily

JájsemRaibek

A navíc prodejci zasílají jako dárek, tudíž bez cla a bez DPH. Náhoda je blbec jak se říká, na celnici zásilku zkontrolují, zjistí, že se nejadná o dárek, ale o zboží a doměří ti clo i DPH a nakonec zjistíš, že máš mobil ve stejné cenové relaci jako u nás a navíc bez češtiny.

Nerevarin

Nemám s tím zkušenosti, ale bál bych se toho a raději bych to koupil u klasických prodejců tady u nás. Jak řiká mosoj, problém může být s jazykem a možná i s kompatibilitou evropských sim karet. Nehledě na to, že to může být použité, nebo i kradené. Raději bych to koupil v zaběhnutých českých shopech typu Alza, Datart, CZC, Mall apod. Sice tě to vyjde asi dráž, ale máš záruku, že je to nové zboží určené pro náš trh a se zárukou. Upřímně, vyhýbal bych se i shopům typu 1–2umobil.cz. Tyto shopy sice bývají o něco levnější než ty klasické, ale kolegovi zkušenosti jsou takové, že dostal již použitý telefon s nastavenou ruštinou.

dubraro

Vyplatí se to (je to levnější), i kdybys měl zaplatit clo a DPH. Dobře si prohlédni hodnocení prodejce. Jestli už někdo desettisíckrát poslal kvalitní zboží a zákazníci mu dávají pozitivní hodnocení, tak je málo pravděpodobné, že bys zrovna ty dostal něco špatně. Prodejci se snaží být poctiví, protože se jim to vyplatí. Třeba na Aliexpresu posíláš peníze tomu obchodu a prodejce je nedostane dokud nepotvrdíš, že zboží v pořádku došlo.

bububabu

Ne

Petr1491

Kromě nízké ceny jsou na Aliexpressu například i modely, které se u nás vůbec neprodávají. Tady je dobrý článek, kde je vše na jednom místě včetně výběru skvělých telefonů: https://www.tes­tado.cz/aliex­press-nejlepsi-produkty/