nana1

Důvody k založení nové makléřské společnosti?

Dobrý den,

chtěl bych se s Vámi poradit ohledně jedné makléřské společnosti(můžeme ji nazvat:společnost A), která nabízí finanční poradenství a je na trhu zhruba 20 let. Tato společnost nyní založila novou makléřskou společnost pod jiným názvem(společ­nost B).

Společnost B je na začátku, ale využívá veškeré dominanty společnosti A – to znamená ve své reklamní kampani apeluje na 20 leté zkušenosti, přičemž se „chlubí cizím peřím“. Navíc společnost B má úplně nové zázemí na nové adrese s všemi potřebnými vedoucími pracovníky(např. generální ředitel, manager, vedoucí týmu atd.) Co stojí za povšimnutá je také to, že mezi vedoucími pracovníky společnosti A a společnosti B jsou mimořádně dobré vztahy.

Mě teda zajímá proč společnost, která má 20 leté zkušenosti a za tu dobu si nepochybně vytvořila jméno, zákládá novou společnost, na které bude muset pracovat od začátku?

PS: ucházím se tam o práci(ve společnosti B) a nerad bych naletěl na nějaké šmejdy!

Nejlepší odpověď
Kelt

Někomu může stačit 20 let zkušeností, a věřit, že dceřinná společnost bude stejně dobrá, jako původní společnost. Může a nemusí. Je to stejné, jako že potomek váženého občana může být slušný, nebo grázl. Je třeba počítat se vším. Každopádně bych si sháněl co nejvíce potřebných informací o lidech, společnosti atd. Důvody mohou být nejrůznějšího druhu – odliv kapitálu, černí koně, atd. Může to být maska, je třeba zjistit základy. vztahů, rodinné vztahy, příbuznost. Může to být ale také všechno v pořádku. Naletět nechce nikdo. Přeju hodně štěstí
Doplňuji:
Taky je možné, že společnost A hodlá zaniknout a vše převést na společnost B, třeba společnost B je nějak zvýhodněna oproti A. A může likvidovat nevhodnou dokumentaci, respektive předávat ji změněnou společnosti B. Možná, že společnost B dostane větší finanční injekci pro rozjezd, než by dostala A.

Další odpovědi
anonym

Kelt to napsal velmi hezky a ve většině zdůvodnění s ním souhlasím. Nicméně se domnívám, že pravda bude daleko prostší – je to na sto procent o penězích. Pamatuješ si rozdělení československé federace?
Byli jsme se Slováky jeden stát. Potom vrcholoví politici usoudili, že bude prospěšné rozdělit se a vytvořit státy dva. Tím se utvořila spousta dobře placených pracovních pozic pro politiky, kteří by se v rámci jednoho státu už neměli šanci uplatnit. Vsadím krk na to, že až natolik jednoduchá je politika i této společnosti.
Vytvořením nové společnosti se zase dává možnost nadstandardních příjmů pro nové vedení.
Ani tvrzení o dvacetileté tradici a zkušenostech nemusí být nutně nepravdivé, pokud kdekoliv z textu vyplyne, že toto je společnost, která vznikla (rozdělením, vytvořením dceřiné společnosti, transformací atd.) ze společnosti původní.
Možná právě to, že ta původní společnost má všechny začátečnické chyby již za sebou a ví, čeho se má vyvarovat, je pro ni nejvhodnějším řešením vytvořit novou společnost.
Kdybych vlastnila firmu a měla velké zisky a nevěděla co s nimi, tak bych takové řešení považovala za rozumné. Nový management odčerpá prostřednictvím mezd určitě vyšší částku. Přidají se náklady na kanceláře, provoz atd.
Dle mého názoru je to opatření směřující ke snížení daňové povinnosti.

Pokud budeš řadovým pracovníkem pro jakoukoliv finanční společnost, tak se nemáš ze své pozice čeho bát. Přečti si dobře provizní podmínky a hlavně se zaměř na storna. Neboj se, bude-li vedení fungovat správně, tak na ně budeš nadávat a garantuji ti, že pojem „šmejdi“ nebude ten nejhorší, který na jeho adresu použiješ.