pingo doce

Druh a družka

Jakým způsobem se partneři stanou „druhem“ a „družkou“?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Partnerstvím a tím, že spolu žijí ve společné domácnosti a přispívají každý na chod domácnosti (jakýmkoli způsobem). Je to prostě žít na psí knížku.

Další odpovědi
BENYTA

Pokud vám jde jen o ten způsob,ten už popsali kolegové,ale chci dodat,že pokud se ptáte na oficiální vztah,tak náš právní zákon tento pojem nezná,osobně jsem to potřebovala vědět,dlouho jsem se po tom pídila.
Tedy např. po sobě nemůžou dědit,pouze písemnou formou,automaticky to nevzniká.
Doplňuji:
Pro NABUBINDES – nevěřím…
PS-odepíšu ti jinam…

panenka

Muže a ženu kteří spolu žijí trvale ve společné domácnosti a náklady na své potřeby uhrazují společně, nazýváme druhem a družkou.

Zdroj: http://krajane­.czu.cz/geogra­fie-nab/doku.php?id=poh­led_na_rodinu

nabubindes

letos jsme oslavili 25let manželství… toto letí! druh a družka, to se za nás nenosilo a možná to konečně ta spousta maminek a budoucích maminek pochopí, že to není žádná výhra být družka!