Lukas Byrtus

Na co mají drátové zvonky baterie?

Dobrý den, na co mají drátové zvonky baterie? Chci na bytě vyměnit starý zvonek.
Na netu jsem našel (Econom Elektrobock), jedná se o drátový zvonek, ale má i baterie.

Nejlepší odpověď
autacek

Baterie mají na to, aby zvonily nezávisle na zdroji napětí.

Další odpovědi
Hlada

Nepotřebuje zvonkový transformátor. Viz odkaz.
Jestli je stávající napájený transformátorem, pak je tenhle nepoužitelný a musíš ho nahradit střídavým na 8–12V.

Zdroj: https://www.e­lima.cz/obchod/zv2-econom-0005-zvonek-elektronicky-elektrobock-p-3643.html

zjentek

A co je to za drát? Pokud je to zvonkový drát, tak to bude na beton drátový zvonek.

mosoj

Jednoduchý úkon, rada nemožná. Protože nevíme nic o tom jaký a kde chcete vyměnit zvonek. Prodávané zvonky mají baterie a jsou z těchto baterií napájeny!!!! Není tedy třeba externí napájení!!! Takže pozor při výměně.

elkon

Zběžně jsem se podíval, ale zvonek, který je na baterie a zároveň na dráty, jsem nenašel.

Dochy

Tak vybral sis nejlevnější zvonek kde je vše v té jedné krabičce, jen musíš kablíkem připojit spínač.

Pokud máš už zvonek zavedený, napájený a jen třeba blbě zvoní a chceš jej vyměnit (a nestarat se každého půl roku až rok o nové baterie), pak potřebuješ něco jiného. Nabídku můžeš projít třeba tady:
https://www.e1­.cz/katalog/00000001­41-domovni-zvonky?filter­Panel=closed

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

Elkon. Dráty musí být k tlačítku. Pokud byl zvonek napájený externě, byly svorky ještě na nápájení (nejméně jedna, druhý od napájení šel od zdroje k tlačítku.

mosoj

Auťáček nemá pravdu. Tyto zvonky jiný zdroj napájení než ty baterie nemají. Hlada má pravdu. Takže ss napětí a svorky budou také jinak!! Zvonky které měly Wagnerovo kladívko se dnes běžně nevyrábějí. Je to kvůli bezpečnosti, neboť nejiskřivé provedení těchto typů bylo problematické vyrobit, také zdroj zvuku je elektronický, jak také jinak v dnešní době.