braynshe

Dovozce poškodil vozidlo a odmítá jej vydat…

Dobrý den,
před necelými dvěma měsíci jsem se rozhodl pro nákup vozu (ojetého). Oslovil jsem „známého“ kvůli dovozu z DE. Sepsali jsme pouze formální papír, že jsem mu předal peníze za účelem nákupu vozidla. Dodnes jsem se bohužel nedočkal ani auta ani peněz. Nekonečná série průtahů a výmluv skončila v patové situaci. Auto dovezl, ale cestou jej pokazil, nechal jej opravit a momentálně je v servise s tučnou fakturou na 50 000 Kč. Já nemohu vůz vyzvednout ani sním jinak operovat. Nemám v ruce žádný papír kromě výše zmíněného a on se přede mnou zatlouká. Odmítá opravu zaplatit a chce po mně další peníze. Já se necítím být vinen tím, že on vozidlo poškodil. Lze tato situace nějak řešit?

Doplňuji:
to cukrar:
Nevím, jestli jste přečetl můj příspěvek celý, ale my nejsme ve sporu o abstraktní vůz. Ten vůz byl dovezen a cestou poškozen a je u nás v ČR v servise. Na nákup vozu použil mé peníze, pochybuju, že má dalších 800 000 na další dvě auta. Navíc mám několik SMS, kde o konkrétním voze diskutujeme…těžko bude tvrdit Vámi uváděné…

Nejlepší odpověď
Hlada

Akce byla extrémně riziková od samého počátku. Teď bude nejspíš nejlepší obrátit se na právníka a co nejdříve podat na podvodníka žalobu, abyste alespoň část peněz mohl dostat zpět. Záleží na textu onoho papíru.

Další odpovědi
Salvaje

Obrátit se na právníka nebo „vymahače“

cukrar

definice „formální papír, že jsem mu předal peníze za účelem nákupu vozidla.“
je co?
Bez právníka nic nezvládnete, páč on klidně bude tvrdit, ano domluvili jsme se, peníze jsem předbral ale to auto přesně dle požadavků nemůžu sehnat, ale ve středu mám pro další dvě jet. Ai to už bude to správné…

Kterou středu?::::::

cukrar

pane braynshe,
přečetl jsem si celý text, hlavně

„Já nemohu vůz vyzvednout ani sním jinak operovat. Nemám v ruce žádný papír kromě výše zmíněného a on se přede mnou zatlouká“

proto jsem napsal, jak to může klidně dopadnout, páč vy nemáte žádnou smlouvu. Klidně se může stát, že Vám nic nedá…
ale to Vám nepřeji.

mosoj

Pokud nedojde k dohodě mezi vámi a dovozozcem. Nezbude vám bohužel nic jiného než soudní spor. Jakýkoliv doklad kde je on podepsaný a je z něho zřetelné že peníze převzal a za jakým účelem, vám bude stačit.
Ale jako každý soud u nás je to většinou velmi zdlouhavé a také to něco stojí.
U nás mají podvodníci zelenou proto se jich tolik vyskytuje ve vysokých funkcích.