Dovedli byste si představit situaci, kdyby přestaly existovat veškeré sociální sítě? Jak byste reagovali?

Jaké klady a zápory byste v tom spatřovali?

Nejlepší odpověď
Drap

Dovedl. Žil bych stejně, jak jsem žil, než se sociální sítě zavedly

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že by se mi ulevilo. Tedy ne kvůli sobě, protože je nepoužívám, ale kvůli mládeži, která je na nich často závislá a odtržená od reality.

aliendrone

Mno, dovedl. Ale ony se dnes pod sociální sítě zahrnují i messengery a tady bych možná trochu smutnil. Pochop, vývojem se z messengerů (jejich statusů) stal FB, Twitter apod. – to už mne neoslovuje. Necítím potřebu čumět na někoho „jak vstává a vypadá po ránu“, „jak snídá a co si vaří k snídani“, vidět 154. fotku jeho psa nebo dokonce číst, co si myslí. Natož abych něco takového o sobě sděloval jiným já – BRRRR!

Ale praktické výhody messengerů jako je dnes třeba WhatsApp se uchovaly již od zlatých dob messagingu (ICQ, resp. Miranda IM, podle mne BEST messenger vůbec). Na „vocapu“ si cením především možnost easy promptního pořízení a odeslání adresátovi fotky, videa či prosté audiozprávy (toho obzvláště). Proto by mne mrzelo, kdybych o tuto službui příšel, ale jinak na sítích, jako je FB apod. nevidím nic osobně významně přínosného a to ani v případě různých zájmových skupin, spolků apod. (pozor – komerční význam mají ZNAČNÝ!).

Sociální sítě (jejich boom) spíše podle mne vypovídají o asociálnosti jejich uživatelů, kteří nevědí jak trávit čas užitečně, zábavně, aktivně a vůbec. To máš jako s televizí – kdysi se lidé „bavili sami“ (nic jiného jim nezbývalo ;) :D), dnes už na to nemají (asi je to pro ně „moc práce“) a jsou závislí na tom, čím je pobaví televize, resp. co jim hodí před tlamu. A sociální sítě jsou v podstatě TOTÉŽ, je to jen „méně pracná náhražka“ skutečné realizace/soci­alizace osobnosti ve společnosti. Můj názor. :)

Ale i tak – k tomu abych se nenudil, bavil se apod. si vystačím sám, ve společnosti lidí je to ještě lepší (ale pouze NĚKTERÝCH, rozhodně ne VŠECH!). Tudíž by se mě to osobně vůbec nedotklo (s popsanou vyjímkou), jiná věc by byla „hromada kreténů na krku“, kteří by mě po ztrátě svého „smyslu života“ tutově začali otravovat! TO už by se mne DOTKLO a NEMILE! ;) :D :D

led

Pred zavedením sociálnych sietí, aj keď sa to zdá paradoxné, mali ľudia k sebe bližšie. Stretávali sa osobne, dokonca si písali si listy.Keď prišiel telefón rozšírili sa možnosti stretávania na diaľku.
Založením sociálnych sietí, aj keď myšlienka bola naozaj pokroková a ústretová k stretávaniu sa ľudí na diaľku, začalo prichádzať k degenerácii človeka. Prispel k tomu aj komercionalizmus myslenia a honba za ziskom. Ziskom získania čoraz väčšieho počtu bodov, likov, akéhosi imaginárneho najvyššieho postavenia vo virtuálnom svete. Do toho sa vložila možnosť finančného zisku podnikateľom pomocou vnucujúceho sa množstva dotieravých reklám a akcií akýchsi „odmien pre najlepších“ užívateľov a chtivosť človeka mať viac, než iní.

PS. Tu veľakrát diskutujeme, vymieňame si vedomosti, pohľady na svet, ale napríklad v reálnom svete by sme pravdepodobne pri stretnutí s aliendronom či s keplerom prešli nevšímavo okolo seba, ako okolo ktoréhokoľvek iného človeka z množstva ľudí v našom zornom poli.
Internet a jeho sociálne siete na jednej strane spájajú ľudí, ale internetové sociálne siete sú aj nebezpečnou zbraňou smerujúcou k degradácii ľudského myslenia a citu, práve vďaka svojej pseudoanomymite.

anonym

Na žádný socce stejně registrovanej nejsem, takže moje reakce by byla asi „hmm“.

Arne1

Dříve se používaly hromadné mejly do konferencí, ale je to pomalé a těžkopádné.

mosoj

Už aby to bylo!

Hlada

Vůbec by mi to nevadilo. Velkého bratra nepotřebuju. Není nic, co bych nemohl vyřídit po telefonu nebo e-mailem.

cochee

Představit si to dovedu velmi dobře, bohužel jde o můj tzv. mokrý sen. Zápory vůbec žádné. Vím o případech, kdy některé velmi dobře (po)slouží, ale žádný z nich se mě netýká.

anonym

Pokud by přestaly existovat jen některé, nestalo by se vůbec nic, protože bysme prostě začali používat jiné. Kdyby z ničeho nic zmizel facebook, jeho místo okamžitě zabere nějaký rovnocenný konkurenční projekt. Jediný důvod proč konkurence facebooku mnoho nevzniká, je ten, že pozice FB je už příliš silná (především tedy povědomí, síla značky) a je obtížné se vedle něj prosadit a to naprosto bez ohledu na kvalitu. Pokud by přestal existovat prostor pro konkurenci by se otevřel a ta by vzniklou mezeru okamžitě zaplnila. Uživatel by téměř žádnou ztrátu nepocítil.

jirka F

Asi bych se věnoval důležitějším věcem(pořádek,do­mácí práce atd.),

Arne1

ge0rge: Konkurence pro KK (KsichtoKnihu) existuje, používají ji miliony lidí – jmenuje se to VK (VKontaktu). Viz https://vk.com/