Hanholub

Může vlastnit 2 průkazy totožnosti občan, který žil v Česku a nyní bydlí na Slovensku 40 let a má dva pobyty?

Může mít Český občan žijí 40 let na Slovensku a zároveň i v Česku vlastnit dva občanské průkazy. --

Dotaz, může občan Který žil v Česku a nyní bydlí na Slovensku 40 let vlastnit dva průkazy totožnosti. Má dva pobyty.

Nejlepší odpověď
dubraro

Češi mohou mít na Slovensku dvojí občanství, tj. i dva doklady. Slováci v Česku nemohou mít dvojí občanství. Na Slovesnku na to mají zvláštní zákon, zejména proto, aby Slováci nemohli mít zároveň maďarské občanství (což jim Maďarsko nabízí).

Další odpovědi
Kelt

Nevím, něco podobného znám a nepotěším tě. Tchyně narozená v Olomouci a tedy Češka se vdala a odjela na Slovensko, tam získala pobyt a má tam trvalé bydliště a slovenské občanství a slovenskou občanku . Jezdila do Olomouce se starat o rodiče, ale musela se vracet po 3 měsících, bylo to nějaké zvláštní, proč to nejde na delší dobu. Ale to jen na okraj. Podle mne má každý člověk jediný doklad totožnosti a ten platí pro jedno místo a stát. Pobytů můžeš mít třeba 10, pokud si to řádně platíš, ale to s tím nesouvisí. Ten fotbalista Ibramovič má domy, po celém světě a určitě nemá tolik průkazek totožnosti.

Pepa25

"Občanský průkaz je povinen mít občan, který dosáhl věku 15 let a má trvalý pobyt na území České republiky. " (citace ze zákona). Pokud má druhé občanství (z toho vyplývající doklad) nebo někde jinde oprávnění k pobytu (a z toho vyplývající doklad, povolení nebo třeba i pas) tak může mít dokladů více.
(osobně znám člověka, který má český OP a 3 platné pasy z různých zemí).