Kazatel

Dostaneme od současné vlády přidáno k důchodu více než od té předchozí?

Odpovědi
elkon

Ano, je to dáno zákonem, při inflaci nad 5%. Před několika dny o tom říkali ve zpravodajství.

da ny

Z mého pohledu, je otázka nesmyslně postavena.
Očekávat/srovnávat, která vláda dá víc x míň, je pošetilé!

Buďme rádi, že minulá vláda „vrátila“ zákonnou (povinnou) valorizaci, při inflaci aj. Něco, nač kdysi vláda ČSSD, tak nějak „zapomněla“. Z toho pak vláda/y těžily minimálně 10 let, kdy byli důchodci upozaděni/zapo­menuti.
Zákonného navýšení důchodů, by se důchodci dočkat měli.
Když je člověk na hranici bídy, nedočká se další pomoci, Pokud padne pod tuto hranici, má šanci na pomoc v rámci sociální podpory, ze strany státu.

Bonusy, odměny nedává automaticky zaměstnancům každý zaměstnavatel. My jsme letos na Vánoce dostali dárkovou taštičku s přáním, kvalitními bonbony a tisícikorunu :D ;D ;D Nemáme žádné stravenky, odměny, spoření, poukazy, nic. Jen dojíždějící mají proplaceny pohonné hmoty. Zaměstnavatel investuje do vybavení (přístroje, nábytek aj.), rozšiřování prostor, do manželky (kosmetické operace), 2 dětí a několikrát za rok svých dovolených. O týmové pobyty na horách a sportovní akci zaměstnanci už zájem nemají.

Očekávat takovou laskavost/něco navíc, od státu, s vládou, která si dala za cíl nadměrné ŠKRTY (za každou cenu), by bylo bláhové. Dají, co budou muset. Opozici snadno přehlasují. V parlamentu CHYBÍ pomyslný jazýček na vahách, u kterého nelze předem očekávat, kam se svými hlasy přikloní.

mosoj

Nedostaneme! Minulá vláda přidávala vždy něco navíc než vyplývalo ze zákona. Tato dá jenom částku vyplývající ze zákona, nejraději by ale nedávala nic.

Pepa25

Já bych se spíš ptal, proč nemá současná vláda odvahu ZMRAZIT důchody? Na všem se má šetřit, jen důchodci mají dostat automaticky přidáno? Kde je nějaká spravedlnost?

Kryšpín

Hlavně že dostanou přidáno co mají důchod 80 tisíc a více měsíčně jako někteří umělci co dostali podporu a mají vilky na Kanárech anebo jsou milionáři.

da ny

@ Bůh
@ aliendrone
Tady nejde o dluhy, covid, populismus. … Jde o lidskou důstojnost (když ne o spravedlnost), její zachování, u této skupiny. Jde alespoň o zákonnou valorizaci, na základě inflační spirály.
Vy dostanete přidáno v zaměstnání. Třeba čerpáte výhodné bonusy. Můžete mít několik pracovních úvazků, nebo se jako OSVČ, o sebe postarat. Tu možnost řada důchodců nemá. Jen někteří, zdravější „mladodůchodci“.
Škrtat nadmíru, za každou cenu (s ohledem na přednastavený/za­běhlý systém), je šílenství a populismus (pro nepřející a naivní fandy, důvěřivce).
(Ne)Přeji Vám stejný (ale shovívavější/lo­gicky chápavý) přístup Vašich dětí a vnuků. Dočkáte-li se ve zdraví důchodového věku. Po 35 – 50 letech práce, pro společnost a odvodů z přjmů (Vašich, případně i zaměstnavatele), do systému ČSSZ, si důstojné stáří, bez chudoby a odříkání.

GM

aliendrone – fandila jsem ti, říkala jsem si „na Pražáka dobrý“, ale dnes sis to nejen u mne pos.al.

aliendrone

da ny, GM>>> Milé dámy, už už jsem začal psát příspěvek, (který by potřel Vaši argumentaci a který byste si za rámeček OPRAVDU NEDALY) ale…

Jednak tak či onak jsem stará škola a mám stále „genderově neprogresivní a mužsko-šovinistický“ dvojí metr, zkrátka jste dámy a chlap musí umět něco slíznout „jen tak za nic“, druhak stejně nějaká „dobrá duše“ nabonzovala moji odpověď, takže to nechám být, bo diskutovat o tom je nyní bezpředmětné.

Mrzí mne ale, že jste evidentntně vůbec NEPOCHOPILY smysl mé odpovědi (KAM směřuje), ale co už. Není každý den posvícení. Tož jen dál do mě, já jsem zvyklej. ;) ;)

_Bůh_

GM: Na Pražáka dobrý – je vidět Vaše omezené vidění, plné stereotypů. Myslíte, že všichni v Praze jsou stejní jak přes kopírák? Možná, že až dospějete, tak budete rozumnější.

da ny

Kdyz se dotycny registruje na Sazce, kde se uvadi citlive udaje jako rodne cislo apd. a bhde chtit obcasne hrat loterie typu Sportka apd. a chodi do prace a pobirat prispevek na bydleni a podobne veci, tak by mela registrace a obcasne hrani nejako vliv na to?

_Bůh_
Z Vaší reakce na GM, „je vidět Váš omezený“ smysl pro humor a pro nadhled :)
Z Vašich příspěvků je cítit životní nezkušenost/nez­nalost. Odpor, možná zášť/nenávist ke stáří (důchodcům). Pramení snad, ze závisti, že pro svůj mrzký příjem (důchod), pracovali alespoň 35 let a nyní už „jen“ berou, co jim stát „ušmrncne“?
A to považte, že kdysi (historicky nedávno) byla výměra důchodu 90% z příjmů (nyní kolem 60%):)
To byste byl asi celý zelený….. 😉

da ny

GM
Mám to, dnes, ve „vztahu“ k aliendrone, úplně stajně ;D

elkon

aliendrone – myslel jsem že jsi chytřejší, ale vidím, že jsi stejnej tupec, jako ten šašek „Bůh“.

elkon

Bůh- ty jsi opravdu kre*én. Důchodci si už svoje pro společnost odvedli. Ty budeš taky jednou starej.

_Bůh_

elkon: A co pro nás kdy důchodci udělali, kromě podpory komunismu, volby Bureše, a schodkového rozpočtu? Dnes jsme 40 let za Západem, a kdo za to může? Batolata, mladí? NE, mohou za to důchodci.

seraphico

elkone, proč zbytečně reaguješ na trolly? Na internetu nejsi první den, tak bys už mohl vědět, že je tím akorát tak přikrmuješ.

elkon

seraphico – asi máš pravdu, ale tohle mě nadzvedlo. Svým rodičům by to jistě neřekli. Je pravda, že od některých tupců nelze čekat něco rozumného.