dostala jsem prepl. z elektriny.chteji ho pouzit na pristi ro jako platbu. maji na to pravo ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Právo na to nemají,ale je to bohužel běžná praxe.Přeplatky,které jim zůstanou na účtech vydělávají na úrocích,které by správně měli být klientů.Je každém z nás jak se rozhodne.Každopádně jsou povinni přeplatky vracet.A nejen dodavatelé el. energie.

Další odpovědi:

Zlatý

právo na to nemají.... je to váš přeplatek ,žádejte o navrácení

Zlatý

A o co přesně jde, stejně jim tam ty peníze zase pošleš, tak proč s tím dělat takovýhle obstrukce?

Já dostal loni taky přeplatek a dalo mi to dost práce, abych tu bábu na telefonu přesvědčil, ať mi nic neposílaj a nechaj mi to tam jako zálohu, ze který se bude čerpat a začnou mi to strhávat sipem, až mi tadyty peníze dojdou.

Právo na to možná nemaj, ale přijde mi to dost zbytečný. Pokud tam máš přeplatek třeba 2000,- a měsíčně platíš 1000,-, znamená to že by tam ty peníze stejně měli jen 2 měsíce. Ty si je chceš dát do banky, aby ti vydělávaly na úrokách? :)
Že ti to za těch 7 korun vůbec stojí.

Zlatý

Nestudoval jsem moji smlouvu, ale vím že to tam někde zakotvené mám.

Pokud to chci vrátit musím o to požádat. Neboť jsem smlouvu podepsal.

Takže záleží co jste podepsala ve smlouvě o dodávce elektřiny.

Zlatý

Neznám tvoji platební "schopnost", zkrátka zda platíš řádně a včas. Pokud ne, návrh z jejich strany by měl opodstatnění. V opačném případě není důvod souhlasit.

Bronzový

platím zálohy trvalým příkazem a nikdy přeplatek nepoužili jako zálohu na další platby, možná je to jiné u inkasa a přeplatek si ponechávají

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.