ATLAS.CZ

Doporučíte aplikaci na úpravu fotek do počítače s Linuxem?

Potřeboval bych poradit nějakou aplikaci na úpravu fotek na pocitači s Linuxem… Poradite nějakou…? Každý nápad se cení… diky

Nejlepší odpověď
Roman71

Osobně velmi rád používám program GIMP, který je dnes snad už součástí každého linuxového distra. Funguje k mé plné spokojenosti už dlouhé roky 🙂

Další odpovědi
aliendrone

Třeba https://www.ma­keuseof.com/tag/5-photoshop-alternatives-can-run-linux/ nebo si na Linux nainstaluj virtuální stroj (třeba QEMU, VirtualBox apod.) a použij klasický Photoshop pro Windows, jestli jsi na něj zvyklý a činilo by ti potíže přejít na jiný program. ;) .)

anonym

Nejlepší na fotografie je podle mne GIMP.

Už proto že se ovládá velmi podobné jako Photoshop a disponuje velmi podobnými funkcemi a filtry. Krom toho je v českém jazyce a zdarma. Na Linuxu ho vždy snadno najdeš primo v katalogu software. Takže jeho instalace by měla být extrémně jednoduchá záležitost..

anonym

Kromě GIMPu je skvělým linuxovým editorem fotografií i KRITA doporučuji také vyzkoušet. Najdete ho stejně jako GIMP pro v katalogu software ve svem systému (prakticky v jakékoliv distribuci) …bližší info zde www.krita.org