Rokio

Dokážete počítač porazit v šachách a v piškvorkách?

Nejlepší odpověď
Dochy

Záleží a tom, jak má nastavenu obtížnost.

Další odpovědi
Alesh

Na počítači zas tolik nesejde, HW je dnes už velmi výkonný, aby utáhl i poměrně náročný SW, což kvalitní šachový SW určitě náročný bude.
Pokud jde o piškvorky, tak pokud je umíš a začínáš, tak musíš vyhrát, jinak jsi udělal chybu. Zde prostě nelze naprogramovat piškvorkový program, který by překonal ten hendikep, že nezačíná. A naopak udělat SW, který vždy vyhraje v piškvorkách, pokud začíná, zas takový problém také nebude.

Dochy

Alesh: Myslíš tím naše piškvorky, nebo tic-tac-toe? Pro naše piškvorky existuje důkaz, že lze s prvním tahem s jistotou neprohrát, ale asi není důkaz, že vždy je možné zvítězit 😉

Alesh

Prý existuje, zdroj absolvent MatFyzu.