Jolana

Dobrý den, zajímalo by mě prosím: auto na leasing a spotřebitelský úvěr

V případě auta na leasing lze leasing přenechat druhé osobě, ale v případě spotřebitelského úvěru jsem se dozvěděla, že se s autem nemůže disponovat. Jedině tehdy, až se zaplatí celá částka auta. A pokud člověk nemá v hotovosti peníze? Máte někdo zkušenosti? Děkuji velice.

Nejlepší odpověď
Hlada

Je potřeba přečíst si smlouvu. Jestli dlužník nemůže disponovat s autem, pak je to nejspíš proto, že věřitel požaduje ručení tímto autem pro případ, kdyby dlužník neplnil své povinnosti.