yararo

Dobrý den,zajímalo by mě co jsou to vpusti a lapače v oboru instalatérství a k čemu toto zařízení slouží?

Z jakých materiálů se popřípadě tato zařízení vyrábějí?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Vpusti mají účel v tom, že odvádí nahromaděnou odpadní tekutinu (vodu), např.:

  • uliční vpusti se říká „kanál“ s mřížkou,
  • v umývárnách, na terasách i jinde najdeme tzv odtokové „kanálky“

Lapače slouží k filtrování hrubých i jemnějších nešistot z odpadních vod. nejznámější jsou: sifon pod umyvadlem, septik, žumpa, lapol, a mnoho dalších variant.

Další odpovědi
elektrikář

Lapače slouží k zachycování nečistot.Je to obdoba syfonu. Pro lapání tuků z potravinářské výroby je to nadrž z přepážkou kde tuky zůstávají v první komoře odpadová voda odtéka pod dělicí přepážkou První komora se musí občas čistit.Názorně kanalizační vpust na ulici má děrovaný koš na písek a drobné nečistoty keré tam voda spláchne. Deštový lapač gaigr má síto kde se zachycují listy a nečistoty které se dostanou do dešťového svodu. Občas nějaký holub. Je to místo kde dešťový svod ústí do chodníku, Klasický sifon kde se zachytí sponky a jiné drobnosti co si spláchnete do odpadu z umyvadla, Syfon vytváří vodní zátku aby zápech z potrubí nevnikal domů.