Vašek123

Proč při přehrávání videa v rozlišení 4k mi integrovaná grafika hodně kostičkuje?

dobrý den, při přehrávání videa v rozlišení 4k mi integrovaná grafika hodně kostičkuje je to vada na grafice nebože to prostě nestíhá?

Odpovědi
Quimby

Máš 4K monitor?
Já když si třeba pustím na stolním PC na youtube video ve 4K, tak neni vůbec vyhlazený, protože mám 1440×900 a youtube to tam prostě pošle a grafika to jen zmenší.
Ale je to dost možný, že nestíhá, některé maj problém i s full HD, žvlášt když je to flash.

McArthur

Vašku, bylo by potřeba, abys sem napsal označení své grafické karty (ne Gigabyte či Asus, ale např. GeForce 410), označení procesoru, velikost paměti RAM a případně použitý operační systém. Potom se dá lépe radit.

Jinak s velkou pravděpodobností, pokud máš 3 roky starý počítač, tak videa 4K budou problém. Hardware to prostě nebude stíhat. Problém může být i v nainstalovaných kodecích. Těch existuje celá řad. Pro klid duše zkus nejnovější K-Lite Mega Codec. Zdarma ke stažení zde: http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/kodeky/me­ga-codec-pack/?g[hledano]=k-lite&g[oz]=10.6.0