Centrino

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak mám odstranit lepidlo a spárovací hmotu z kachliček.

Pokládal jsem novou dlažbu, a přebytky spárovací hmoty zůstaly na kachličkách. Přestože jsem to hrubě umyl, stále zůstává povlak. Čím to mám vyčistit? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
arygnoc

pravidelně otírat práškem na nádobí.
časem zmizí.

ale nějakou dobu to potrvá.

při agresívnějším mechanickém pokusu o odstránění riskujete poškození kachliček.

Další odpovědi
Drap

Mechanicky oškrábat a několikrát umýt octovou vodou. Jiné řešení neni.Chemie moc nezabírá.

venkovan

Asi v této chvíli si dojít koupit nějaký chemický odstrańovač. Jsou na povlaky po cementu, vápna apod. je potřeba si to ale vyhledat.
Starý zedníci dlaždice čistili pilinami. Ale nesmělo být lepidlo či cement zatvrdlý.

Pokud škrabat – mechanicky odstranit, tak snad jedině drátěnkou na nádobí (nebo jemnou ocelovou vlnou). Ale osobně bych do toho nešel – je dost velké nebezpečí narušení glazury. Jestli chemie nebo ocet – oboje je vlastně kyselina.
Protože je vše omyté nahrubo vodou, myslím, že by se ´postupně vyčistí.

bohyno5

Ze začátku to chce častěji omývat,časem to určitě zmizí.Určitě ne mechanicky.