dobry den kolik si mam rict sousedum kteri topili tyden el. kamnama Bravo tyden denne zhruba 3 hodinky?

Nejlepší odpověď
anonym

Otázka jaksi zavádějící. Pokud si topili na svůj elektroměr, tak nic.
Naopak ti temperovali, díky tepelné propustnosti společné dělící zdi i tvé prostory.

Další odpovědi
WeeBear

Ona je otázka, na jaký výkon to měli zapnuté, pak se to už dá podle kWh vypočítat.

.. Ale sousedů? Pokud to byli nájemníci, či někdo u Tebe v bytě, tak to chápu, ale sousedi?

Vojtěch

A dokážeš zjistit, jaký příkon kamínka mají? Pokud ano, dokázal by si spočítat spotřebu kamínek. Vynásobíš jejich příkon v kW (kilowatt) počtem hodin a získáš kW/h (kilowatthodiny). Pak už jen vynásobíš cenou za za kilowatthodinu. Pokud jsou ale kamínka regulována termostatem, bude spočítaná částka vyšší než skutečná spotřeba a na ceně se budete muset dohodnout hrubým odhadem.

Mapel

Podle uvedených údajů je to jen odhad. Přesně by se to nechalo připojením na podružný elektroměr.

bombastic.1

Třeba to vypočítej,na každém spotřebiči máš kolik má KW to je odběr za hodinu a pak jsi to pronásob tarifem a počtem hodin.Jak složité.