skaut79

Dobrý den. Jsem v registrovaném partnerství a přišla exekuce na partnerera je to možné.

Dobrý den. Jsem v registrovaném partnerství a přišla exekuce na partnera, přestože registrovaným partnerstvím nevzniká společné jmění.
Doplňuji:
bydlíme v pronajatém byte a trvalé bydliště máme každej jinde.

Nejlepší odpověď
anonym

Samozřejmě, že je to možné.
Exekuce přišla na partnera a on by měl co nejdříve dluh uhradit. Pokud se nedomluví s exekutorem a ten přistoupí k výkonu exekuce, tak pro Vás bude problém prokázat, které věci v bytě jsou ve Vašem a které v jpartnerově vlastnictví. Jestliže nedohledáte doklady o jejich nabytí (nejlépe faktury, protože na těch je i jméno kupujícího), tak budete mít velký problém záležitost vyřešit.
Nerozhoduje vůbec, kde spolu bydlíte. Podstatné je, že exekutor dohledal místo, na němž se zdržuje dlužník. Z titulu svého oprávnění má za povinnost exekucí uspokojit pohledávky oprávněného (nebo jejich část).

Další odpovědi
mojitek

exekutor v tomhle případě nemá právo věci pobalit a tradá .Může je pouze označit nálepkou,nic víc.

frankie89

pokud přišla exekuce na váš majetek, třeba barák v horní dolní, tak to nemůžou, ale pokud spolu bydlíte v bytě (ať už vašem nebo parnera) a má tam i on trvalé bydliště, pak ano. Exekutor přijde pobalí věci a tradá mladá.