koldy

Jestliže dám značky RZ do depozita, kdy je ukončena pojistná smlouva?

Děkuji. odpověď č.1 mě neuspokojila, z epoji mi poslali tuto odpověď:na základě Vaší žádosti Vám zasílám podrobné vysvětlení týkající se nároku na pojistné při ukončení pojistné smlouvy dle zákona:
168/1999 Sb., §13, odst. 2:

„(2) Zanikne-li pojištění odpovědnosti před uplynutím doby, na kterou bylo pojištění sjednáno, má pojistitel právo na pojistné do konce kalendářního měsíce, ve kterém pojištění odpovědnosti zaniklo.“ Co s tím, těm zmetkům nechci nechat ani korunu.. Díky za radu jakým zákonem se toto řídí. Děkuji

Nejlepší odpověď
Kryšpín

Prvního odevzdáte RZ a požádáte o ukončení, tak pojištění zanikne poslední den v měsíci

Další odpovědi
Hykam

Když dáš RZ do depozita, tak musíš jít na pojišťovnu a k tomu datu, kdy jsi odevzdal RZ, ukončit pojistnou smlouvu. Sama od sebe se ti pojistka neukončí.

anonym

S tím neuděláš nic ,
při sjednání POV jsi podepsal jejich podmínky a svým podpisem jsi s jejich podmínkami souhlasil .