Farookh

Čím to může být, že mi po praní v pračce Indesit zůstává voda v dávkovači?

Zkusil jsem čistit čerpadlo a stale tam je voda.Někdy odtece samovolně ale spíše ji musim odsavat strikačkou. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

Pokud myslíte dávkovač nahoře, tak tam by nemělo mít odčerpání vody z pračky žádný vliv a pokud nedochází k průběžnému protékání vody může to být způsobeno snad jen špatným umístěním odtokového otvoru – špatným sklonem (někdy odteče, někdy ne). Není ten „šuplíček“ nějaký volněší? Že by to mohlo při zasunutí mít pokaždé jiný sklon.....

Další odpovědi
brillant

Málo informací. https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=v+prač­ce+Indesit+zůs­tává+vodá+v+dav­kovači%3F&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8

Dochy

Myslíš zásobník na prášek nahoře? Nevím jestli nemáš něco speciálního, ale standardně tam nemá co zůstávat. S vyjímkou vaničky na tekutou aviváž, kde snad všechny pračky mají nějaký systém vyprázdnění „násoskou“ a kde z principu funkce na konci trocha vody zbyde.

Hlada

Jestli máte na mysli dávkování aviváže, tak to se děje na principu spojitých nádob pomocí trubičky ve tvaru U. Po zaplavení misky se naplní trubička a tou se pak odsaje aviváž. Z principu se nemůže odsát úplně. Jestli se neodsaje vůbec, je trubička ucpaná nebo špatně nasazená, aviváž tuhá nebo se miska úplně nezaplaví. Příčinou může být špatně nastavená klapka, která rozděluje vodu do misek. Čerpadlo ani filtr s tím nemohou mít nic společného.

dubraro

Zásobník bude ucpaný, znečištěný nebo špatně usazený.

Jiří Bohumil

Jednalo-li by se o dávkovač prášku – ucpaná hadice. Ale to by dávkovač, při napouštění vody, přetekl. Takže pravděpodobně jde o dávkovač aviváže a na to už odpověděli ostatní -jde o systém. Čerpadlo s tím nesouvisí, voda do dávkovače jde z vodovodního řádu-přívodní hadice vody a její spuštění a uzavření ovládají elmag.ventily. A pokud v dávkovači aviváže voda zůstává, je to běžný stav a není nutno zbytek odsávat.