Miroslavst

Doba použitelnosti u krému?

Je nutné dodržet dobu použitelnosti u krému?
Chápu třeba na obličej, ale co třeba když se krém používá jen na ruce. Vadí to?

Nejlepší odpověď
BEAES

Doba použitelnosti by se měla dodržet, obzvláště u citlivé pleti, také záleží, kde krém leží, pokud v koupelně na světle, kde se mění teplota, tak je možné, že žlukne i dříve. Ale na suché ruce nebo nohy se využít určitě dá, ale na ty nohy neber ženě krém od Diora! Ani žluklý :o)

Další odpovědi
ReHu

Někomu by prošlý krém mohl způsobit třeba vyrážku, v horším případě alergii.
Záleží na citlivosti pokožky a i na dalších faktorech.
Ale je jisté, že na obličeji je pokožka citlivější než na nohou.