Zbynas

Jaká je doba možnosti dodělat SŠ?

Je mi 26, když mi bylo 19, neprospěl jsem v posledním ročníku, protože jsem měl moc zameškaných hodin. To samé se opakovalo i při mých 20ti, kdy jsem čtvrťák opakoval. Nechci počítat, kolik mě bylo ve čtvrťáku, ale narodil jsem se v roce 1987.

Je možnost distančního studia na jeden rok (ten čtvrťák) a dodělat maturitu? Slyšel jsem, že je to omezeno počtem let, kdy jsem do školy nechodil …

Chtěl bych to zpětně dodělat, protože se chci hlásit na peďák a abych mohl učit na škole stačí jen potvrzení o přijetí ke studiu.

Uvítal bych i odkazy na příslušný zákon, případně pak paragrafy. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
zzzzz

Dnes se můžeš už nechat zapsat jen k maturitě, nemusíš do školy chodit vůbec. Je to ale docela drahé, školy se na této možnosti rozhodly zbohatnout:-(((

Nejlepší je, obrátit se přímo na ředitele, on má možnost na tvou žádost, ti předešlé studium uznat. Určitě bude možnost proto, abys dostudoval. Studentů je málo, tak tam klidně zajdi ještě teď, ve většině škol ještě příští týden budou, od září bys pak mohl nastoupit.
Držím palečky, ať ti to vyjde.