_136

Do jaké přibližně určité doby by mohla česká populace očekávat že Česko nadále zůstane v 5. stupni PES?

Můžeme tímto i třeba očekávat 6. Stupeň PES když situace je tak vážná a bez lepších změn?

Odpovědi
elkon

Sežeň si křišťálovou kouli. Zbytečný dotaz, který se tu stále opakuje.

Alesh

Já myslím, že už na furt… ledaže by udělali ten stupeň 6, pak věřím, že se z té pětky dostaneme. 😉

marci1

Možná(?) v polovině února. 🙂
„Česko by se z nejvyššího pátého do nižšího čtvrtého protiepidemického stupně s mírnějšími omezeními mohlo přesunout nejdřív v polovině února. Do té doby by počet pacientů v nemocnicích mohl klesnout pod 3000. V Otázkách Václava Moravce to v neděli (24.1.2021) řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), který diskutoval s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a intenzivistou z Všeobecné fakultní nemocnice Martinem Balíkem.“
https://ct24.ces­katelevize.cz/do­maci/3259632-podle-blatneho-se-cesko-mohlo-do-ctvrteho-stupne-pes-presunout-v-polovine-unora

Justin1

Záleží na tom, jak velká část populace se bude chovat tak, jako by se covidu zbavit ani nechtěla.

Je to jako s ohněm. Naivní člověk přilévá olej do ohně, blokuje příjezdovou cestu, po které by měli přijet hasiči, stěžuje si, že ho hasiči otravují a nechtějí ho nechat stát tam, kde stojí, a když ho oheň začne pálit, začne volat o pomoc a doufat, že hasiči pomůžou, když od toho přece jsou. Rozumný člověk nosí vodu na hašení a přitom zakopává o naivního člověka. Od šéfa hasičů se chce předpověď, kdy bude oheň uhašen.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Alesh

@marci: jako fór je to dobrý. 😉