Vašek123

dle skladby obyvatelstva rozlišujeme tři základní znaky, a to znaky?

prosím vás jaké to jsou znaky ?

Odpovědi
zzzzz

Děti, produktivní lidé a senioři. Myslíš tyto? To je kvíz nebo DÚ? 🙂
Doplňuji:
Tam e podstatné z jakého hlediska, já to mám z ekonomického, pak může být ze sociálního atd.

anonym

Hele – Vašku – DÚ bys měl vypracovat, ne opsat…
Takže něco smysluplného navrhni – a zkontrolujeme ti to.
😉

marci1

Rozlišovací znaky obyvatelstva jsou biologické, kulturní a ekonomické. Mezi biologické znaky patří pohlaví, věk a celkový tělesný vzhled. Kulturní znaky zahrnují národnost, jazyk, vzdělanost a náboženství. Hlavním ekonomickým ukazatelem je hospodářská činnost a zaměstnanost obyvatelstva.

Alesh

nevím, ale tipoval bych: věk, pohlaví a nevím… vzdělání?

Zbynas

Jedná se o znaky biologické, kulturní a ekonomické.

annas

Abyste se mohl dovědět víc, vkládám za marci1 odkaz.
http://www.uni­um.cz/materia­ly/0/0/svetova-populace-skladba-m30589-p1.html