Pokročilý

DivX a DVD

Zdravím, mám video ve formátu DivX na DVD a nejde mi přehrát v DVD mechanice. I když by to měla zvládnout. Nevíte co s tím ? Předem díky.

Odpovědi:

Bronzový

A co to dělá? Když nevim důvod, těžko najdu řešení :) Co to píše?

- předpokládám, že v dnešní době Tvoje mechanika umí + i - :D
- nainstaluj nejnovější kodeky

Zlatý

Pomocí aplikace GSPot, viz zdroj, můžeš zjistit verzi DivX.
Já bych zkusil víc filmů v avi a zkusil bych zjistit, který ten kodek mi to vezme, a který ne a podle toho bych se zařídil, tj. konvertoval bych ty filmy na verze, které mi to vezme.

Zdroj: http://www.slunecnice.cz/sw/gs pot/

Zlatý

Místo různých hokusů-pokusů a instalací ruzných pochybných kodeků bych doporučil nainstalovat Combined Community Codec Pack.
Před instalací se ujistěte, že nemáte v počítači ty různé balíky kodeků typu K-Lite, Codec Pack All in One, Windows Codecs, apod. - pokud ano, odinstalovat.
CCCP stáhnete zde (nebojte se se Sovětským svazem ani komunismem to nic společného nemá): http://japland.org/…

Při instalaci klidně odmítněte instalaci Media Player Classicu. Při instalaci si nezapomeňte nastavit přehrávače, aby to bylo "spárované" - doporučuju klidně všechny takhle "spárovat".
Ve finále pak ani nemusíte používat více přehrávačů, stačí jene - a to i ten vestavěný - Windows Media Player. Protože díky CCCP přehraje téměř vše, stejně jako ostatní přehrávače.

CCCP se od těhc různých balíků liší v jednom zásadním bodě - není to balík volných kodeků, ale je to jeden velký filtr, který si to dekódování řídí sám - pro přehrávač je to lepší a je tam i záruka, že vždy máte aktuální verzi - sám se aktualizuje.
A co je důležité - ty všelijaké balíky mají různé verze různých kodeků - občas se stane, že se k videokodeku použije špantý audiokodek a přehrávač se sesype nebo to přehrávání není dobré.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.