Dítě do 15ti let s vlastním pasem může vycestovat do Turecka se svojí sestrou? Není potřeba souhlas zákonného zástupce?

Odpovědi
standa

Záleží na podmínkách dané země. Třeba Chorvati to vyžadují a Slovákům je to šumák.

Osobně bych neřešil nějaké telefonáty na zastupitelství, ale rovnou napsal jednoduchý text, ze kterého bude zřejmé, že rodiče souhlasí s vycestováním svého dítěte v doprovodu zletilé osoby v daném termínu do dané destinace. Samozřejmě nezapomeňte na nezbytnou identifikace všech zmiňovaných osob (stačí jméno, příjmení, datum narození a trvalé bydliště).

Podpisy rodičů si nechte ověřit u notáře. Jo a dokument by měl být v angličtině 🙂