ORION_

DISK oddíly – zmenšení a zvětšení – problém

Ahoj te,
chtěl jsem, 35GB z oddílu D dát na oddíl C. Ale bohužel mě to nechce povolit, protože mám na C operační systém. Nejde to obejít ?

Odpovědi
Alesh

čili máš jeden hadr na kterém jsou dvě partyšny C a D? A co máš za systém? Win 7?
No, zkrátka přes správu disků zrušíš partyšnu D a C pak následně roztáhneš. Samozřejmě si musíš nejdřív zazálohovat data z partyšny D.

Dochy

Pokud potřebuješ změnit velikost, doporučuji externí aplikaci, která sama s tím diskem nemá nic společného. Osobně bych použil LiveCD nějakého linuxu. Z praxe vím, že je docela dobře použitelnej knoppix s nástrojem gparted

ptáč

Mě se to včera povedlo. Jdi na zástupce Počítač. Klikni 2. tl. a zvol Spravovat. Položka Správa disků nebo tak nějak. A tam uvidíš disky a jejich oddíly. Prázdný který spojíš do systémového zrušíš. Zrušit jednotku, všechna data jsou pryč. Pak kliknout na C, zvětšit …