Avatar uživatele
anonym

Den po rozvodu, který nenabyl právní moci, auto na dluh.

Exmanžel si vzal na liesingovou smlouvu auto,spadá tento dluh rovněž do vypořádání SJM/které se již 2 roky řeší u soudu/Jaká opatření,nebo ,případně,jak řešit otázku dalších dluhů exmanžela v SJM ,o kterých jsem nevěděla/nikde není ani můj podpis/.Bude se tím zabývat soud u kterého již probíhá vypořád.SJM?Mám obavy,když bude vypoř.SJM ukončeno a nebude v rozhodnutí nebude zmíněno řešení dluhů,mohu čekat exekutora na můj majetek ve výlučném vlastnictví.Jaké kroky,prosím,mám podnikat,abych nepřišla o to,co jsem měla ještě před SJM,protože není vyloučeno,že v rámci dalších naschválů a mstivého chování examanžel,přestane tyto jeho dluhy ,uzavřené v období SJM, platit.Moc děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? drapek před 4795 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bičiště

Pokud si manžel pořídíl na leasing auto a manželství ještě trvalo, tak tento dluh je součástí SJM a to až do doby, než dojde k zániku SJM.(dříve bezpodílové vlastnictví)Do SJM patří to, co si manželé za trvání manželství pořídili a patří sem i dluhy které v manželství vznikly. Majetek má být po rozvodu rozdělen do tří let. Pokud se to nedaří dohodou,ani nikdo z manželů nepodá návrh na rozdělení soudem, zůstává majetek nadále oběma, ale v podílovém vlastnictví.Do SJM nepatří dědictví, dary, výhry, restituce,věci osobní potřeby a to co kdo vlastnil před sňatkem.Pokud si exmanžel zakoupil auto na leasing po rozvodu, není tento dluh součástí SJM a nebude tedy předmětem vypořádání majetku.Co se týče případné exekuce a dokazování co je a co není součástí SJM, tak v nejhorším případě může dojít k tomu, že exekutor nic „třídit“ nebude, zabaví co se mu líbí a vy budete muset podat vylučovací žalobu a dokazovat.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek